Ślubne FAQ – najczęściej zadawane pytania

Co zawiera cena za reportaż ślubny ?

Usługi dwóch fotografów, sesję ślubną, pudełko na zdjęcia z pendrivem zawierającym zdjęcia poddane autorskiej obróbce oraz album ślubny. Posiadamy również przygotowanych kilka pakietów do wyboru, ale każdy z nich jest elastyczny i może być dostosowany do Waszych potrzeb.

Czy cena fotografii ślubnej zawiera dojazd? Jeżeli ślub jest daleko od miejsca Waszego zamieszkania, czy jesteście w stanie do nas dojechać?

Oczywiście, że tak! Pracujemy na terenie całego kraju. Do wesel które odbywają się powyżej 100 km. od naszego zamieszkania doliczamy koszty benzyny  tzw. „kilometrówki”, którą ustalamy indywidualnie.

Jak długo jesteście z nami w dniu ślubu ?

10-12 godzin to taki standardowy czas fotografowania w dniu ślubu. Swoją pracę zaczynamy od Waszych przygotowań, pozostajemy z Wami do oczepin. Na oczepinach fotografujemy tylko najważniejszą część – czyli rzut muszką i welonem, oraz wybór nowej pary młodej. Pomijamy konkursy oczepinowe z doświadczenia wiemy, że wyglądają one różnie i nie zawsze  goście na nich wyglądają korzystnie 🙂

Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu .

Trudno określić ile finalnie zdjęć trafi do Waszego albumu ślubnego. W zależności od albumu, który wybierzecie może być ich 40-80. Lub miedzy 100-150 w zależności od wielkości albumu.

W dniu ślubu robimy całą masę zdjęć. W zależności od pakietu dostajecie ich zwykle ok 250-500+. Zawsze oddajemy ich więcej niż obiecujemy więc możecie być spokojni. Ilość zdjęć to sprawa bardzo indywidualna uzależniona od wielu czynników.

W przypadku pojedynczej sesji narzeczeńskiej lub ślubnej  jest ich około 100.

 Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować ślub ?

Najlepiej jak najwcześniej, choć nie szybciej niż 2lata przed ślubem.

Są daty które są dostępne miesiąc przed ślubem inne natomiast są zajęte 1,5 roku do przodu.

Dwa lata to maksymalny czas z jakim przyjmujemy zlecenia. Jeśli mam jednocześnie dwa zapytania na tę samą datę, wówczas informuję o tym zainteresowanych. Kto pierwszy potwierdzi chęć rezerwacji daty ten wygrywa.

Pełne potwierdzenie rezerwacji polega na podpisaniu umowy oraz wpłaty zadatku.

Jak wygląda wasza praca w dniu ślubu?

Zaczynamy od fotografowania detali, potem robimy zdjęcia z przygotowań, następnie robimy zdjęcia z ceremonii ślubnej.

Kolejnym etapem są zdjęcia na sali, tam też wykonujemy zdjęcia z waszymi najbliższymi.

Co od Was otrzymamy.

Mamy trzy pakiety do wyboru w naszej ofercie, nie zależnie który pakiet wybierzecie otrzymacie od nas drewniane pudełko oraz galerię internetową. W pudełku znajdują się fotografie tworzące historię z Waszego reportażu.

W pakiecie dla wymagających znajduję się ręcznie wykonany album.

Jak otrzymać pełną ofertę oraz zarezerwować termin?

Jeżeli zapoznaliście się już z naszą pracą i podoba się Wam to co robimy, wystarczy zawitać na stronie “kontakt” i wysłać do nas formularz zgłoszeniowy, będzie nam również miło jak napiszecie kilka słów o sobie oraz o Waszym pomyśle na przyjęcie. Znajdziecie nas także na portalach społecznościowych.Takich jak Instagram lub na Facebooku Na wasze pytanie staramy się odpowiedzieć najszybciej jak to będzie możliwe. Wtedy też wysyłamy Wam ofertę. Kiedy po przejrzeniu oferty zdecydujecie się na któryś z wariantów, zostanie nam tylko umówienie się na spotkanie w celu podpisania umowy, w naszym studio Kiełczewo ul.Polna 15

Jak długo będziemy czekać?

W umowie mamy zaznaczony okres na oddanie materiałów jaki przyjmujemy to 90 dni roboczych. Oczywiście staramy się zawsze oddać Wasz reportaż dużo szybciej. Radość gdy odbieracie telefon z wiadomością, że zapraszamy po odbiór Waszych zdjęć. Bezcenna 🙂

Czy musimy się spotykać z Wami cztery oczy?

Nie jest to żaden obowiązek, ale będzie nam miło móc Was gościć w naszym studio. Po takim spotkaniu zawsze łatwiej będzie układała się dalsza współpraca. Jeżeli mieszkacie za granicą i nie macie możliwości umówić się na spotkanie, polecamy wtedy kontakt przez Skype.

Co gdybyście nie mogli dotrzeć na zlecenie ?

Taka sytuacja się jeszcze nie zdarzyła, ale jesteśmy gotowi na każdą ewentualność. Gdyby okazało się, że przydarzył się nam jakiś wypadek losowy, zapewnimy Wam zastępstwo. Punkt taki mamy także ujęty w umowie którą z Wami podpisujemy.

Jak wygląda styl waszej pracy?

Często dochodzą nas słuchy, że goście na przyjęciach nie odczuwają naszej obecności. Staramy się wprowadzić luźną i przyjazną atmosferę. Lubimy naszą prace, co pozwala nam bez problemu wtopić się w tłum weselników.

Czy warto wykonać sesje narzeczeńską?

Pewnie, że warto! Jeśli nie mieliście jeszcze żadnego doświadczenia w pozowaniu a przed obiektywem, czujecie się niepewnie lub uważacie, że pozowanie przed obiektywem wprowadza Was w zakłopotanie i jest równie stresujące jak egzamin maturalny 🙂 To sesja narzeczeńska jest idealna by się przełamać. Korzyści z takiej sesji  jest bez liku będziecie posiadać piękne zdjęcia które możecie podarować swoim bliskim, jest to też wspaniały sposób abyśmy się lepiej poznali. Po takiej sesji  spotkanie z Nami w dniu ślubu przebiega dla Was dużo łatwiej. Aparat i obiektyw nie jest już tak straszny  jak wam się wydawało :).

Jak to wygląda z sesją, czy robimy ją w innym dniu?

Nad tym warto się zastanowić poważnie. Wiele par ceni sobie sesje ślubną w dniu ślubu. Jeśli jednak zdecydujecie się na sesję w innym dniu warto się do niej przygotować. Zadbać o makijaż oraz fryzurę. Czas trwania sesji może być różny. Wszystko zależy od tego jaką sesję zdjęciową macie na myśli. Jeśli jest to sesja ślubna w innym dniu to trwa ona około 1,5 godziny. Pracuję wtedy spokojniej niż w dniu wesela. Czas trwania sesji zdjęciowej może wydłużyć się maksymalnie do 2 godzin jeśli mówimy o lokalizacji, w której przemieszczanie się zajmuje więcej czasu.

Czy przy podpisaniu umowy musimy zdecydować się na albumy?

Nie nie musicie decydować się odraz na zakup albumu. Jedno jest pewne od  Nas otrzymacie pudełko w którym znajdują się fotografie. Co do  albumów – tu zostawiamy wam wolną rękę. Oferujemy tylko dwa rodzaje albumów , album tradycyjny oraz fotoalbumy.

Czy mamy prawo do prywatności?

Staramy się pokazywać jak najwięcej reportaży ślubnych i sesji fotograficznych na blogu. Jest to forma naszej promocji. Dzięki tym reportażom na blogu, instagramie i facebooku pewnie trafiliście na naszą stronę. Jeśli jednak chcielibyście zachować prywatność wspomnijcie o tym na spotkaniu w studio, postaramy się znaleźć wspólny kompromis.